Petr SARAT Šindelář: „ I Muži mají své dny!“

Je ráno, a po věčně se budící ze spánku noci, se cítím jak po flámu, ale čeká na mne práce v dílně. Zákaznice píše změnu termínu a já musím celý týden přeorganizovat a to i včetně jednoho radostného setkání. Člověk se kterým jsem se měl vidět, není zrovna v nejradostnějším rozpoložení a na mne se vše i s únavou sesouvá – abych byl přesný – nechávám na sebe vše sesunout včetně únavy po přerušovaném spánku…..

A teď co ?

Jít pracovat v tomto stavu – je jít přes sebe a něco zkazit, prostě nebýt plně v dané činnosti.A tak po ranní snídani ve městě uléhám opět do postele a po hodině a půl tvrdého spánku vyrážím se projít se psy do Jestřebích hor a dělám si den pro Sebe…
…uvědomuji si, že mou náladu nezmění za mě nikdo a nic a je jen na mě, jak s ní naložím – nejde být na něčem nebo někom závislý a myslet si jaké by to bylo, kdyby……

Po čtyř hodinové procházce rodištěm bratří Čapků v Malých Svatoňovicích, zastavení se v cukrárně(vysloveně mužská záležitost), potkání masopustního průvodu a nabrání vody ze studánky, ještě mířím do trutnovského kina mrknout na program(nic co by jsem chtěl shlédnout) a poté do trafiky pro jeden “mužský“ časopis – Žena a Život, kde má Karaimi článek o vztazích (včera mi o něm povídala kamarádka).

Při jeho koupi se na mě prodavačka dívá s úsměvem,jaký jsem úžasný muž, že kupuji „své ženě“ časopis a netuší ani trochu, že si ho kupuji pro sebe. Ještě uvařit kávu, ubalit cigáro, udělat si pohodlí a začít číst. Hned první co si přečtu je :

„Pokud nám něco chybí, měli bychom se to snažit najít v sobě.
Druhý člověk nám nepomůže ani nás nezachrání.“

A další : „Láska nás učí, jak žít. Dokáže spojit dva odlišné lidi a tím proměnit svět.
Je to nejmocnější síla tohoto světa.“

Ta Žena mi mluví z Duše! Tak až sem, k napsání tohoto textu, mne zavedl můj ne zrovna ideálně začínající den…. Děkuji za něj sobě i všem okolnostem. Místo poslechu hudby jsem napsal tento článek, pro mne také dobrá změna,nikdy nic podobného jsem neudělal (a ještě to nechat někde „vyvěsit“).Tak i takový den může mít Muž….

Ta fotka mi přijde vtipná a nejvíce rozohnila mou ruku spolu s tužkou v ní. Je jen na nás jaké to chceme mít!!!
Sarat

2017-02-26T23:47:19+00:00